16 648 81 00 / +48 604 523 625 biuro@oipip-przeworsk.pl
Zaznacz stronę

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy

 Mamy prawdziwą przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w spotkaniu naukowym kierowanym do pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych pod tytułem:

V Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii „ Pielęgniarstwo operacyjne w czasie pandemii – Zielona Wyspa Onkologii ”

Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 16 – 17 września 2021r. w Poznaniu.

Spotkanie jest organizowane przez Pielęgniarki i Położne Operacyjne Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Zespół Pielęgniarek Operacyjnych OIPiP w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej. Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy będą mogli wziąć udział w sesjach naukowych, warsztatach oraz zapoznać się z tym, co zmieniło naszą pracę w czasie długotrwałej pandemii, szczególnie w chirurgii onkologicznej. Na V już Konferencji przedstawimy pracę pielęgniarek operacyjnych i anestezjologicznych w szczególnych warunkach pandemicznych. Poruszymy ważne tematy z zakresu chirurgii onkologicznej w kontekście odroczonych (przez brak dostępności pacjenta do lekarza) diagnoz onkologicznych i ich skutków operacyjnych, w różnych dziedzinach chirurgicznych. Nie zapomnimy również o nowościach, jakie na rynku pielęgniarstwa operacyjnego w onkologii wydarzyły się w minionym okresie. Przedstawimy również zmiany, jakie weszły w życie w Prawie Zamówień Publicznych oraz nowości wdrażane w bieżącym roku w dziedzinie patomorfologii, a dotyczące bezpośrednio pracy pielęgniarki operacyjnej. Konferencja będzie miała formułę hybrydową. Jeśli pozwolą na to warunki ogólne, to zaprosimy Państwa stacjonarnie do Poznania, jednocześnie proponujemy formułę on-line. Lista prelegentów nie jest jeszcze zamknięta.

Zachęcamy do współpracy i dzielenia się własnymi doświadczeniami z Koleżankami i Kolegami z całej Polski.

Zapraszamy do Poznania!

Komitet Organizacyjny : Anna Czapla – Wielkopolskie Centrum Onkologii, Poznań anna.czapla@wco.pl, tel. 604 799 823 Jolanta Plens – Gałąska – Szpital Św. Rodziny, Poznań jolapg@wp.pl tel. 608 658 027 Bartosz Kasznia – Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Chirurgii Małoinwazyjnej kpowo@o2.pl tel. 691 460 80