16 648 81 00 / +48 604 523 625 biuro@oipip-przeworsk.pl
Zaznacz stronę

Już w dniach 10-11 maja 2024 r. w Warszawie odbędzie się III edycja największej konferencji opieki paliatywnej w Polsce „Odchodzić bez bólu”, która zgromadzi ponad 350 specjalistów: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów medycznych, fizjoterapeutów, psychologów i psychoonkologów związanych zawodowo z opieką nad pacjentem u kresu życia. W wydarzeniu wezmą udział najwybitniejsi wykładowcy i prelegenci z całej Polski, którzy skupią się na najważniejszych zagadnieniach związanych z opieką paliatywną.

Rejestracja trwa: https://odchodzicbezbolu.pl/

O pacjencie, który odchodzi

Nad angażującym programem  merytorycznym czuwa ekspert w dziedzinie opieki paliatywnej – dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, psychoonkolog, autor wielu naukowych publikacji oraz prelegent na najważniejszych wydarzeniach w kraju.

Podczas konferencji skupimy się nie tylko na nowoczesnych rozwiązaniach w opiece paliatywnej, ale przede wszystkim na pacjencie będącym centrum tej opieki, w całej swojej różnorodności i nieoczywistości – wyjaśnia dr n. med. i n. o zdr. Paweł Witt, przewodniczący komitetu naukowego wydarzenia. Konferencja liczy 5 sesji tematycznych, które odpowiadają najbardziej istotnym zagadnieniom z dziedziny opieki paliatywnej, takim jak: nowoczesne metody leczenia bólu, opieka paliatywna w obliczu wyzwań technologicznych, emocjonalnych, terapeutycznych czy studium odchodzenia dziecka – pediatryczna opieka paliatywna.

Tworzymy „Odchodzić bez bólu” z myślą o bólu u kresu życia – dodaje ekspert.  – Bólu fizycznym, ale też mentalnym, emocjonalnym, wielowymiarowym. Bólu codziennie obecnym w naszych hospicjach.

Najlepsi eksperci i prestiżowe patronaty

Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Opieki Paliatywnej „Odchodzić bez bólu” wykłady poprowadzą najwybitniejsi specjaliści w dziedzinie medycyny i opieki paliatywnej w Polsce. Wydarzenie uświetnią również prelekcje gości honorowych, panel dyskusyjny dotyczący poruszających historii pacjentów oraz spotkanie z gościem specjalnym – aktorką filmową i teatralną, gwiazdą filmu „Lęk”, Martą Nieradkiewicz.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzielili: Rzecznik Praw Pacjenta, Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Europejskie Stowarzyszenie Epidemiologii i Higieny, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Onkologicznych, Polskie Towarzystwo Naukowe Leczenia Ran i Organizacji Opieki, Polskie Towarzystwo Badania Bólu, Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych, Konsultant Krajowy w dziedzinie geriatrii prof. Tomasz Targowski, Konsultant Krajowy w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego dr Małgorzata Pasek, Konsultant Krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jan Styczyński, Konsultant Krajowy w dziedzinie farmakologii klinicznej prof. Bogusław Okopień.

Organizatorami wydarzenia są: Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci UCK WUM, Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oraz Vicommi Media.

Zapraszamy do rejestracji!

Ogólnopolska Konferencja Opieki Paliatywnej to wydarzenie o nieocenionej

wartości naukowej, szkoleniowej, ale też motywacyjnej i terapeutycznej.

Zapraszamy do rejestracji na stronie wydarzenia: