BADANIA DO PRACY MAGISTERSKIEJ

Zofia Małas

Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Szanowna Pani Prezes,

Niniejszym zwracam się z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie linku do badania do celów pracy magisterskiej wśród członków Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Jestem studentką IV roku Psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS, II Wydział Psychologii we Wrocławiu. W ramach pracy magisterskiej prowadzę badania wśród personelu medycznego szpitali. Przedmiotem mojego badania jest wykazanie związku (lub jego braku) wrażliwości empatycznej z syndromem wypalenia zawodowego personelu medycznego pracującego w kontakcie z pacjentami zmagającymi się z chorobą zakaźną i/lub potencjalnie zakaźną w dobie pandemii. Badanie prowadzone jest w formie on-line (link do kwestionariusza zamieszczony w stopce niniejszego pisma oraz w treści maila, który do Pani kieruję). Badanie ma charakter podłużny, tzn. zaplanowane zostały dwie próby. Pierwsza próba odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, natomiast druga – na przełomie sierpnia i września. W obu próbach biorą udział te same osoby – nie ma obowiązku, by wziąć udział w drugiej próbie, jednakże im więcej osób zdecyduje się powtórzyć badanie w 2. próbie, tym rzetelniejszy wynik zostanie uzyskany. Badanie jest anonimowe, poufne, a jego wyniki będą analizowane wyłącznie zbiorowo – nie jest celem pracy jednostkowa diagnoza osób biorących udział w badaniu. W badaniu zastosowano kwestionariusze psychologiczne, które są znormalizowane, wystandaryzowane, trafne i rzetelne. Opiekunem merytorycznym pracy jest dr hab. Małgorzata Gamian – Wilk, prof. Uniwersytetu SWPS.

Jestem przekonana, że zaangażowanie do rzeczonego badania pracowników, którzy z pełnym zaangażowaniem pracują z pacjentami z podejrzeniem lub zdiagnozowanym COVID-19, pozwoli na rzetelną ocenę sytuacji społeczno – zdrowotnej personelu medycznego i zaplanowanie działań, dzięki którym specjaliści będą w stanie nieść skuteczną pomoc tym pracownikom służby zdrowia, dla których pandemia okaże się obciążającym zarówno fizycznie, jak i psychicznie doświadczeniem.

Będę niezwykle wdzięczna za wyrażenie przez Panią zgody.

Rogalewska

Link do badania: https://psychodpt.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_42AfYijnGUsjvdr?fbclid=IwAR1yiBGD2w 2x3qwzgiTcqNmOjIslKvK2iY9goCIBfcRDJWc34uw3y-oWo1s