III KONGRES EDUKACJI DIABETOLOGICZNEJ W KRAKOWIE - 25-26.10.2019r.

Witam serdecznie,

Na prośbę Pani Beaty Stepanow Prezes SED Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej przesyłam informację o projekcie, który byłby realizowany w 2020 roku, a rozpoczęcie nastąpi podczas III Kongresu Edukacji Diabetologicznej SED 25-26 października 2019 r. w Krakowie.

Poniżej przesyłam link z komunikatem o kongresie. Z uwagi, że dopiero w październiku udało się uzyskać akcept projektu przez partnera, który podjąłby się finansowania dopiero teraz przesłano informację o projekcie dla osób zainteresowanych.

Tematem projektu jest przeprowadzenie warsztatów w 10 miastach w 6 województwach: zachodnio-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, podkarpackim,opolskim, małopolskim, śląskim. Przy realizacji projektu pierwszym krokiem jest zaproszenie pielęgniarek z w/w poszczególnych województw, chętnych w zaangażowaniu się w tematykę wypisywania recept - po 2 osoby z każdego województwa. Temat ten zostanie rozpoczęty w II dniu Kongresu podczas II warsztatów. Oprócz części merytorycznej zostanie wspólnie zaplanowany terminarz warsztatów w 2020 roku.

W planach projektu: warsztaty w jaki sposób podjąć działania aby móc wypisywać recepty, po drugie warsztaty prawne z mecenasem, wykład pielęgniarki i lekarza - wspólne doświadczenia.

Ponadto w projekcie przewidziano opracowanie merytoryczne tzw. "pigułki wiedzy" lub "kompendium wiedzy o insulinach" czyli przygotowania materiału edukacyjnego z nazwami wszystkich insulin, zakresami działań itp.

Celem projektu jest dalsze wsparcie Pań/Panów, którzy przyjadą na Kongres, aby później w swoich regionach wspólnie z samorządem zawodowym pomagali w możliwości wykorzystania umiejętności i wiedzy w podpisaniu umowy z NFZ w zakresie ordynowania i wypisywania recept. Biorąc pod uwagę ograniczoną liczbę miejsc na Kongresie organizator prosi aby osoby zgłaszały chęć uczestnictwa wysyłając emaila na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem:

imię i nazwisko, II warsztat - zaproszona bezpłatnie.

Zwrotnie zostanie wysłany email ze szczegółowymi informacjami. Każda z osób ma zapewniony udział w dwudniowym Kongresie wraz z wyżywieniem i noclegiem. Więcej szczegółów pod podanym linkiem.

Link do szczegółowych info:

Strona internetowa: http://www.mojacukrzyca.org/?a=text&id=5002&des=zbliza-sie-iii-kongres-edukacji-diabetologicznej-w-krakowie&fbclid=IwAR0um3toAuuQoaJa8DRcNdxIsJdVeK8L1D-QqVfFqG0rcBzraFJnT40Ofaw

Facebook SED: https://www.facebook.com/events/755719754849702/

W razie pytań i wątpliwości proszę o przesłanie ich na kontakt: Beata Stepanow tel. kont. 665720807

Pozdrawiam

Mariola Łodzińska

Wiceprezes NRPiP

tel. 22-327-61-73 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych

ul. Pory 78 lok. 10, 02-757 Warszawa

tel. 22 327 61 61 | www.nipip.pl

Fax 22 327 61 60 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje